o nás

   Jsme tradiční plzeňská rodinná firma, provozující od roku 1990 maloobchodní prodej květin, zahrádkářského sortimentu, dárků a dárkových potravin. V současné době provozujeme 2 provozovny s týmem 15i zaměstnanců – profesionálních floristů, aranžérů a prodejců.
   Kontaktujte nás kdykoliv prostřednictvím těchto internetových stránek, anebo kontaktů v sekci „Naše provozovny“.
   Tyto internetové stránky slouží k prezentaci Ing. Jiří Maryška – Slaměnka I IČ 47704055 I DIČ CZ5608201500 I Slovanská tř. 201, Plzeň Provozovatel maloobchodních provozoven Slovanská tř. 301, Plzeň, Americká tř. 21, Plzeň a internetového obchodu na těchto internetových stránkách.
   Floristika a aranžování je naší prioritou. Jsme držiteli Evropského floristického certifikátu holandské Wellantcollege, Aalsmeer.certifikat 01
   Nepřetržitě usilujeme o co nejširší sortiment našeho zboží živých i hrnkových květin, potravin, dárků a zahradnického zboží.

Unikátní mix sortimentu Slaměnka
   Dlouhodobým vývojem od roku 1990 jsme dospěli k dnešnímu, stále se vyvíjejícímu, unikátně rozmanitému sortimentu od živých květin přes dárky a potraviny až po zahradnický materiál. Náš sortiment čítá okolo 10.000 druhů zboží. Naší snahou je maximální uspokojení zákazníka. V našem zboží se snažíme optimálně odpovídat na aktuální sezonní trendy ve floristice, dárcích i zahradním sortimentu. S ohledem na to udržujeme pravidelnou sezonní obměnu sortimentu takto:
● Jaro doma a v zahradě / únor - květen
● Velikonoční sortiment / únor - duben
● Léto doma a v zahradě / květen - srpen
● Podzim doma a v zahradě / září - listopad
● Dušičky a Heloween / září - listopad
● Advent a Vánoce / listopad - prosinec
● Zima doma a v zahradě / prosinec - únor

   Živé květiny jsou z drtivé většiny dodávány od přímých dovozců z holandské burzy v Aalsmeer. Dodávky hrnkových květin kombinujeme z Holandska a od prověřených českých dodavatelů. Při zpracování řezaných květin dbáme jak na znalost nových trendů, tak uspokojení tradičních požadavků našich zákazníků. Rádi aranžujeme i netradiční vazby – květiny v kombinaci s bonbony a pralinkami, uzeninami, ovocem a zeleninou a jiné speciální vazby, oblíbené zejména jako dárky.
   Sortiment doplňujeme pravidelně vysoce kvalitní vlastní výrobou celoročních suchých vazeb a aranžmá, interiérových vazeb a zejména dušičkových a vánočních výrobků – klestové věnce, misky, podkovy, šiškové věnce, staticové a slaměnkové věnce a další aranžmá. Naší tradiční činností je výroba celoročních i sezonních originálních vazeb na objednávku dle individuálních potřeb zákazníků, co do velikosti, barvy i rozpočtových možností.
   Tradičně vedeme vlastní výrobu sazenic, letniček a drobných keřů a v sezoně udržujeme široký sortiment květin, keřů a trav vhodných do zahrad a předzahrádek.
   Realizujeme úpravy menších zahrad od návrhu po realizaci, včetně úprav a údržby. Naše služby se týkají i interiérů, na příklad zimních zahrad.
   Zahradnický sortiment je naším stabilním sortimentem a věnujeme se mu s důslednou péčí a znalostí. Ing. Ivana Maryšková, spolumajitelka firmy, je vzděláním inženýrkou zemědělství v oboru fytotechnickém se specializací výživa a ochrana rostlin, mimo jiné je držitelkou certifikátu o znalosti jedů.

   Našimi stabilními dodavateli jsou zejména:
v oblasti osiv: SEVA SEED, SEMO,NOHEL GARDEN, Johnson Seeds (značková a osvědčená semena z Velké Británie)
v oblasti ochrany a výživy rostlin a doplňků pro zahrádkáře: AGRA, AGRO, Nohel Garden, další ověření výrobci a dodavatelé.
Sezonně udržujeme nabídku sadbového česneku (podzim) a sadbové cibule (konec zimy/jaro).

   Rozmanitost našeho dárkového sortimentu a sortimentu domácích doplňků – ať již z keramiky, porcelánu, plastů, či jiných materiálů – udržujeme trvale a s velkým předstihem přímými nákupy od přímých výrobců nebo dovozců z ČR i celého světa. Zboží pro Vás pravidelně vybíráme s půl až jednoletým předstihem na celosvětových veletrzích Christmasworld, Ambiente nebo Tendence ve Frankfurtu nad Mohanem.

   Speciálně v oblasti domácích doplňků udržujeme široký sortiment českého výrobce esenciálních olejů SALUS, jakož i širokou nabídku čajových a vonných svíček, svícnů a aromalamp.