o nás

   Jsme tradiční plzeňská rodinná firma, provozující od roku 1990 maloobchodní prodej květin, zahrádkářského sortimentu, dárků a dárkových potravin. V současné době provozujeme 2 provozovny s týmem 15i zaměstnanců – profesionálních floristů, aranžérů a prodejců.
   Kontaktujte nás kdykoliv prostřednictvím těchto internetových stránek, anebo kontaktů v sekci „Naše provozovny“.
   Tyto internetové stránky slouží k prezentaci Ing. Jiří Maryška – Slaměnka I IČ 47704055 I DIČ CZ5608201500 I Slovanská tř. 201, Plzeň Provozovatel maloobchodních provozoven Slovanská tř. 301, Plzeň, Americká tř. 21, Plzeň a internetového obchodu na těchto internetových stránkách.
   Floristika a aranžování je naší prioritou. Jsme držiteli Evropského floristického certifikátu holandské Wellantcollege, Aalsmeer.certifikat 01
   Nepřetržitě usilujeme o co nejširší sortiment našeho zboží živých i hrnkových květin, potravin, dárků a zahradnického zboží.

Unikátní mix sortimentu Slaměnka
   Dlouhodobým vývojem od roku 1990 jsme dospěli k dnešnímu, stále se vyvíjejícímu, unikátně rozmanitému sortimentu od živých květin přes dárky a potraviny až po zahradnický materiál. Náš sortiment čítá okolo 10.000 druhů zboží. Naší snahou je maximální uspokojení zákazníka. V našem zboží se snažíme optimálně odpovídat na aktuální sezonní trendy ve floristice, dárcích i zahradním sortimentu. S ohledem na to udržujeme pravidelnou sezonní obměnu sortimentu takto:
● Jaro doma a v zahradě / únor - květen
● Velikonoční sortiment / únor - duben
● Léto doma a v zahradě / květen - srpen
● Podzim doma a v zahradě / září - listopad
● Dušičky a Heloween / září - listopad
● Advent a Vánoce / listopad - prosinec
● Zima doma a v zahradě / prosinec - únor

   Živé květiny jsou z drtivé většiny dodávány od přímých dovozců z holandské burzy v Aalsmeer. Dodávky hrnkových květin kombinujeme z Holandska a od prověřených českých dodavatelů. Při zpracování řezaných květin dbáme jak na znalost nových trendů, tak uspokojení tradičních požadavků našich zákazníků. Rádi aranžujeme i netradiční vazby – květiny v kombinaci s bonbony a pralinkami, uzeninami, ovocem a zeleninou a jiné speciální vazby, oblíbené zejména jako dárky.
   Sortiment doplňujeme pravidelně vysoce kvalitní vlastní výrobou celoročních suchých vazeb a aranžmá, interiérových vazeb a zejména dušičkových a vánočních výrobků – klestové věnce, misky, podkovy, šiškové věnce, staticové a slaměnkové věnce a další aranžmá. Naší tradiční činností je výroba celoročních i sezonních originálních vazeb na objednávku dle individuálních potřeb zákazníků, co do velikosti, barvy i rozpočtových možností.
   Tradičně vedeme vlastní výrobu sazenic, letniček a drobných keřů a v sezoně udržujeme široký sortiment květin, keřů a trav vhodných do zahrad a předzahrádek.
   Realizujeme úpravy menších zahrad od návrhu po realizaci, včetně úprav a údržby. Naše služby se týkají i interiérů, na příklad zimních zahrad.
   Zahradnický sortiment je naším stabilním sortimentem a věnujeme se mu s důslednou péčí a znalostí. Ing. Ivana Maryšková, spolumajitelka firmy, je vzděláním inženýrkou zemědělství v oboru fytotechnickém se specializací výživa a ochrana rostlin, mimo jiné je držitelkou certifikátu o znalosti jedů.

   Našimi stabilními dodavateli jsou zejména:
v oblasti osiv: SEVA SEED, SEMO,NOHEL GARDEN, Johnson Seeds (značková a osvědčená semena z Velké Británie)
v oblasti ochrany a výživy rostlin a doplňků pro zahrádkáře: AGRA, AGRO, Nohel Garden, další ověření výrobci a dodavatelé.
Sezonně udržujeme nabídku sadbového česneku (podzim) a sadbové cibule (konec zimy/jaro).

   Rozmanitost našeho dárkového sortimentu a sortimentu domácích doplňků – ať již z keramiky, porcelánu, plastů, či jiných materiálů – udržujeme trvale a s velkým předstihem přímými nákupy od přímých výrobců nebo dovozců z ČR i celého světa. Zboží pro Vás pravidelně vybíráme s půl až jednoletým předstihem na celosvětových veletrzích Christmasworld, Ambiente nebo Tendence ve Frankfurtu nad Mohanem.

   Speciálně v oblasti domácích doplňků udržujeme široký sortiment českého výrobce esenciálních olejů SALUS, jakož i širokou nabídku čajových a vonných svíček, svícnů a aromalamp.

Kde nás najdete

Plzeň, Slovanská tř. 201  mapa >>

 slovany dum 1

KVĚTINY | DÁRKY | ZAHRÁDKÁŘ

po - pá   8,00 -  17,00
so          8,00 -  12,00
ne         10,00 - 16,002020 Letní otevírací doba slo

tel./fax: +420 377 241 736

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.                      

platební karta VISA platební karta VISA elektron platební karta MAESTRO platební karta MasterCard         
facebook logo  twitter clipart clipart kid twitter clipart png 320 260  pinterest logo  instagram logo      


 Plzeň, Americká tř. 21   mapa >>

KVĚTINY | DÁRKY | ZAHRÁDKÁŘ

po- pá     9,00 - 17,00
so - ne    zavřeno

2019 Letní otevírací doba

tel.: +420 377 329 716

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

platební karta VISA platební karta VISA elektron platební karta MAESTRO platební karta MasterCard                                                                        

Kontakty - provozovatel

Ing. Jiří Maryška – Slaměnka
sídlo: Slovanská tř. 201, 326 00 Plzeň
IČ: 47704055
DIČ/(VAT No.): CZ5608201500
tel./fax: +420 377 241 736
mobil: +420 603 301 237
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Ivana Maryšková
tel./fax: +420 377 241 736
mobil: +420 604 618 224
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kontaktní formulář >>


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.