Nová nabídka z Provence  
provence styl

Slunné Provence, okouzlující oblast s krásnou krajinou jihovýchodní Francie. Je spojená s voňavými poli levandule, prosluněnými vinicemi a panenskými olivovníky. V tom všem nachází tento styl barevnost a inspiraci. Tradice tohoto francouzského dekoru se odvíjí od přelomu 18. a 19. století.
Venkovský rustikální styl, prosvětlený a plný pastelových barev našel uplatnění nejen na venkově, ale i ve městě.
Typickými materiály jsou dřevo, kámen a kov. Jejich design by měl být matný a měl mít takzvaný Vintage styl – tedy starý a opotřebený. Dřevěné bedýnky, proutěné košíky a věnce, plechové a kameninové nádoby jsou nezbytnou součástí interiéru. Barvami je bílá, smetanová, světle šedá, levandulová, starorůžová a světle zelená. Doplňuje ji v menší míře terakotová, olivová a blankytně modrá. Celý styl je prosluněný a světlý, působí útulně a vytváří příjemné zázemí. Pokud chcete vše dotáhnou k dokonalosti, nesmí chybět svazky levandule, sušené levandulové květy doplněné designovými svíčkami s příjemnou vůní.
Dalším neodmyslitelným znakem jsou květiny. Osazené nádoby se zelenými bylinkami, levandulí, kopretinami, růžemi, hortenziemi, břečťanem a buxusem. V modernějším stylu Provence vyniknou sukulenty. Živá řezaná květina patří nezbytně k pronsálskému rázu jižní Francie. Především jde o levanduli, následně hortenzii, slunečnici, růži a lilii. Květiny interiér rozzáří a dodají mu tu pravou vůni. I proto se často objevují na doplňcích jako motivy spojené s Provence. V zimě můžete využít některé tyto rostliny sušené, jako dekorace.
Nabízíme Vám širokou paletu dekorací,doplňků a květin. K dispozici máme i původní provensálské sušené levandulové květy, jejichž vůně má zklidňující účinek na lidskou psychiku. Nechte si provonět domov příjemnou atmosférou slunné Francie. 

sypana levandule      dekory levandule 2 

 dekory levandule 6 

 levandule kytice 2

   Inspirace - objednávky po e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.